FİRMA KATEGORİLERİ

HABER DETAYI

Mart 26, 2020 6:51 pm

Kısa Çalışma Ödeneği Başladı

Kısa Çalışma Ödeneği Başladı

Başvurular başladı! Kısa çalışma ödeneği nedir? Kısa çalışma ödeneğinden kimler yararlanır ve nasıl alınır?

Coronavirüsü ile mücadele kapsamında açıklanan ekonomik tedbir paketleri uygulanmaya başlandı. Bunlardan en önemlisi ve milyonlarca vatandaşı ilgilendiren Kısa Çalışma Ödeneği’dir. Kısa çalışma ödeneği nedir, kısa çalışma ödeneğinden kimler yararlanacak gibi soruların cevapları merak ediliyor. Kısa çalışma ödeneğinden yararlanmak için başvurular başladı. Hazine ve Maliye ve Bakanı Berat Albayrak da konuyla ilgili paylaşım da bulundu. Bakan Albayrak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı ile firmalara maliyet ve istihdam desteği sağlamak için ilan ettiğimiz “Kısa çalışma desteği” başladı. Süreçten etkilenen tüm firmalarımız başvurabilir. Çalışanları koruyacak, firmalarımızı destekleyecek ve #BirlikteBaşaracağız” açıklamasını yaptı. İşte kısa çalışma ödeneği hakkında bilinmesi gerekenler ve başvuru şartları.

Coronavirüsü ile mücadele kapsamında ekonomik tedbirler paketleri uygulamaya konulmaya başladı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kısa çalışma ödeneği hakkında da bir paylaşımda bulundu. Kısa çalışma ödeneğinin başladığını duyuran Bakan Albayrak, “Ekonomik İstikrar Kalkanı ile firmalara maliyet ve istihdam desteği sağlamak için ilan ettiğimiz “Kısa çalışma desteği” başladı. Süreçten etkilenen tüm firmalarımız başvurabilir. Çalışanları koruyacak, firmalarımızı destekleyecek ve #BirlikteBaşaracağız” açıklamasını yaptı.

Peki çalışma ödeneği nedir? Kısa çalışma ödeneğinden kimler yararlanacak? İşte milyonlarca işveren ve çalışanı ilgilendiren kısa çalışma ödeneği hakkında bilinmesi gerekenler.

Başvurular başladı! Kısa çalışma ödeneği nedir? Kısa çalışma ödeneğinden kimler yararlanır ve nasıl alınır?
Kısa çalışma ödeneği ile ilgili yapılması gerekenler İŞKUR üzerinden yapılacak. Yapılan düzenlemeler sonucunda işverenlerin ödenekten yararlanması da kolaylaştırıldı. İşveren isterse devletin ödediğinin üzerini tamamlayabilecek. Ayrıca yeni asgari ücret desteği ile birlikte asgari ücretli bir çalışanın 1825 lirasını devlet karşılayacak.

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.