img
Güncel Haberler

Pandemi ülkemizde etkisini göstermeye devam ederken, vatandaşlar yeni yasak kararlarının alıp alınmayacağını merak ediyorlar. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce yaptığı açıklamalarda hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması gibi yasakların yeniden uygulanmayacağını işaret etmişti. Yarın yapılacak Kabine Toplantısı’nda ise salgınla mücadele de aşılama çalışmaları gündeme alınacak. Öte yandan bugün haftalık vaka sayıları açıklandı. İzmir’de 100 bin kişide 68,74 oranında vaka kaydedildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan güncel tablolara göre her gün binlerce kişinin Covid-19 testi pozitif çıkıyor. Bu nedenle vatandaşlar yeni yasak gelip gelmeyeceğini merak ediyor.
 
Sokağa çıkma yasağı gelecek mi?
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Salgın boyunca birçok kez günlük yaşam kısıtlamalarla düzene konmuş ve bunlardan sonuçlar alınmıştı. Kısıtlamalar artık söz konusu olmasa da, biz kişisel tercihlerimizde bunları dikkate almalıyız. Hizmet alacağımız kurumlara daha az yoğun oldukları saatte gidelim” ifadelerini kullandı.

Yeniden uzaktan eğitime geçilecek mi?


Yarın milyonlarca öğrenci yeniden okula gidecek. Veliler ve öğrenciler yeniden uzaktan eğitime geçilip geçilmeyeceğini merak ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Özer, “22 Kasım 2021 tarihi itibariyle 850 bin sınıftan sadece 66’sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek.” İfadelerini kullandı.
 
Ege’de haftalık vaka sayısı
İzmir: 68,74
Aydın: 59,07
Muğla: 57,86
Denizli: 183,49
Manisa: 213,89
Kütahya: 215,54
Uşak: 148,06

Kabine yarın toplanıyor
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığındaki kabine toplantısı yarın Beştepe’de yapılacakç Toplantıda salgınla mücadele ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın sunum yapması bekleniyor. Ayrıca Bakan Koca, aşılama takvimi, yerli aşı çalışmalarında gelinen son durum hakkında bilgilendirmede bulunacak.


İlginizi Çekebilir

 • img

  Açık cezaevi izinleri uzatıldı mı? CTE 2021 Açık cezaevi izinleri ne zaman bitecek, ertelendi mi? İşte son durum!

  Güncel Haberler
  Haberi İncele
 • img

  Hafta sonu sokağa çıkma yasağı, uzaktan eğitim ve vaka sayısı açıklaması yapıldı!

  Güncel Haberler
  Haberi İncele
 • img

  Türkiye, Müge Anlı'da öğrenmişti! Yörük kızı Müslüme'nin ölümünde flaş gelişme

  Güncel Haberler
  Haberi İncele